15.10.2018.

Trzy siostry, ale...

Spektakl w ramach KUTNOWSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH
Studio Teatralne "Oj"

 

Tak to już bywa w literaturze, teatrze, filmie i na świecie ogólnie, że dobra historia jest tylko wtedy, kiedy jest konflikt. A żeby konflikt był,  to muszą być i jego strony, dwie najlepiej. Najprościej też, żeby jedna była dobra, a druga zła. W końcu po co zamęczać odbiorcę drobnymi szczegółami z przeszłości czy cechami osobowości bohaterów – jeden ma być  krystalicznie czysty (jak łza, kryształ i mieszkanie perfekcyjnej pani domu), a drugi zły i okropny (od narodzin aż do śmierci zepsuty i pełen nienawiści). I powiem Wam, że to może dość duże uproszczenie, ale sami przyznajcie - coś w tym jest. Tak nam jest łatwiej i wygodniej – ktoś jest dobry, ktoś zły i koniec tematu.
Mnie jakoś zawsze to bolało, ta okropna niesprawiedliwość względem ,,czarnych’’ charakterów. Przecież oni też mogą mieć swoje szczęśliwe zakończenia, a może są źli, bo mieli strasznie smutne początki.
Dlatego dzisiaj dajemy głos Czarownicom z Makbeta, a przy okazji uprzedzamy, że lepiej nie wiedzieć, co Was czeka w przyszłości – więc to tyle, co mamy Wam do powiedzenia. Miłego wieczoru!
Lady D. (ale nie Diana) i jej drużyna Sz. (jak Szekspir)

PIERWSZA CZAROWNICA – EMILIA SZYDŁOWSKA
DRUGA CZAROWNICA – ZUZANNA JANCZAK
TRZECIA CZAROWNICA –NATALIA MAĆKOWIAK
MAKBET – ERYK WOŹNIAK
HEKATE – KLAUDIA NIEWIADOMSKA/ JULIA CZEKALSKA
TOFIK - MACIEJ WOŹNIAK
MARY SIDNEY HERBERT, HRABINA PEMBROKE –ALEKSANDRA WIĘCKOWSKA
TEKST, SCENARIUSZ I REŻYSERIA POD NADZOREM SAMEGO WILLIAMA (SZEKSPIRA, A NIE SYNA DIANY I KAROLA) – DOMINIKA STANISZEWSKA
MATERIAŁY GRAFICZNE (PIĘKNE I LIRYCZNE JAK SZEKSPIROWSKIE SONETY) – LADY MARTA HELLA FIJAŁKOWSKA
SCENOGRAFIA – HRABINA AGNIESZKA DĄBROWSKA - WALCZAK
ŚWIATŁO – SIR PAWEŁ ŁABĘCKI
DŹWIĘKI I STĘKI – LORD JAROSŁAW SZYMANIAK