19.03.2022.

Teatr Tańca Flesz

Tańczą: Zuzanna Bernat, Patrycja Dybek, Julia Hadrych, Marta Łęgowik, Ewa Maciak, Magdalena Nieszporska, Justyna Pięta, Jakub Waszkiewicz
Reżyseria i choreografia: Izabella Borkowska
Make-up: Ewa Maciak
Scenografia: Darek Sikorski

Czy zdajecie sobie sprawę czym jest KOKON? KOKON (z fr. cocon/powłoka) to zewnętrzna osłona zbudowana z własnych uczuć, doświadczeń i emocji.
KOKON wytwarzany jest w formie niejednolitej powłoki, izolującej od otoczenia, chroni przed niesprzyjającymi warunkami świata.
Zbyt szczelny KOKON staje się twardy i trudny do przebicia - brak KOKONU pozwala innym na przekraczanie naszych granic. KOKON pozwala na przetrwanie, daje poczucie bezpieczeństwa, rodzimy się z nim i wzmacniamy poprzez nabyte doświadczenia.
W spektaklu Teatru Tańca FLESZ stawiane jest pytanie: czy potrafimy bez KOKONU pokazać prawdziwe „JA”? Trzy części spektaklu to trzy rodzaje KOKONU: KOLEBKOWY, RZEKOMY i WŁAŚCIWY, a każdy to ważny etap, który przynosi zmiany i pozwala na poszukiwanie prawdy o sobie.  Zapraszamy widzów do niejednoznacznego świata KOKONU, gdzie poprzez taniec pokazane są indywidualne przeżycia i emocje - może się z nimi utożsamicie? A może rozpoznacie swój KOKON?

„(…) Zawieszony w powietrzu obracam się w swoim kokonie.
I odkryłem, że jest to pewien rodzaj pocieszenia, który pozwolił mi przetrwać (…)”
The Used „My Cocoon”