19."Stacja Kutno". Promocja boxu CD „No i jak tu nie słuchać piosenek Starszych Panów vol.2”
TERESA DROZDA
Teresa Drozda (ur. 1975) – dziennikarka radiowa. Od 1992 do 2021 roku związana z Polskim Radiem, gdzie na antenach Jedynki, Trójki i Radia dla Ciebie prowadziła autorskie audycje poświęcone teatrowi, literaturze, historii polskiej rozrywki i piosenki literackiej. Pasjonatka kultury czeskiej. Znawczyni twórczości Jeremiego Przybory i redaktorka wydania jego „Dzieł (niemal) wszystkich” (2015 i 2016).
W lutym 2021 uruchomiła niezależny podcast o kulturze DROZDOWISKO, za który otrzymała już kilka znaczących nagród, w tym nagrodę niezależnej kreacji KREATURA i tytuł PODKASTERA ROKU.
Jest współautorką teatralnych kanałów podcastowych, przygotowywanych dla Teatru Ateneum w Warszawie, Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i Teatru Narodowego w Warszawie. Realizuje też nagrania dla WLOTu - podcastu Wydawnictwa Literackiego. Z ciekawostek: w 2018 roku w Czechach ukazała się płyta z jej piosenkami, nagrodzona Andělem – najważniejszą czeską nagrodą muzyczną. W 2021 roku kolejne jej teksty trafiły na czeską płytę.
Od 1999 prowadzi niezależny serwis internetowy „Strefa Piosenki” (www.strefapiosenki.pl). Jest jurorką kilkunastu przeglądów i festiwali piosenki autorskiej i poetyckiej, prowadzi koncerty, redaguje płyty. Na FB funkcjonuje jako "Czeski kousek", "Chodzimy do teatru", "Drozdowisko" i pod własnym nazwiskiem.
MONIKA i GRZEGORZ WASOWSCY
Spółka autorska i rodzinna. Radiowcy. Ona – prezes, on – wiceprezes Fundacji Wasowskich. Jeszcze przed powołaniem jej do życia zajęli się intensywnie propagowaniem dokonań obu Starszych Panów. Współautorzy książki "Ostatni naiwni. Leksykon Kabaretu Starszych Panów", autorzy – "Starsi Panowie. Kompendium niewiedzy" i ostatnio - "Kabaret Starszych panów. Życiorys nieautoryzowany". Wspierają osoby i instytucje zainteresowane twórczością Starszych Panów razem i osobno. Jak? Więcej na www.wasowscy.com
Koncert z okazji 110. rocznicy urodzin Jerzego Wasowskiego w wykonaniu Magdaleny Eset i Bogdana Hołowni.
MAGDALENA ESTE - wokalistka o aksamitnej barwie głosu i wyjątkowej wrażliwości muzycznej. Absolwentka Konserwatorium Muzycznego w Amsterdamie. Dzięki swojej otwartości na nowe doświadczenia i zamiłowaniu do podróży, pielęgnuje międzynarodową perspektywę swojej twórczości inspirując się tradycjami muzycznymi z całego świata. Wciąż się rozwija i nieustannie poszukuje nowych inspiracji. Artystka lubi dzielić się wiedzą i doświadczeniem w zakresie emisji głosu, co zaowocowało kilkuletnią współpracą z Uniwersytetem Vijaybhoomi w Indiach.
BOGDAN HOŁOWNIA urodził się 3 października 1957 roku w Toruniu. Na UMK studiował ekonomię, którą ukończył w roku 1981. Pasję do jazzu zaszczepił w nim inny toruński jazzman, Andrzej Gulczyński. Ukończywszy studia, Bogdan Hołownia rozpoczął naukę w toruńskiej średniej Szkole Muzycznej. W roku 1990 rozpoczął naukę gry na fortepianie w Berklee College of Music w Bostonie. Inną jego pasją są szachy – w roku 2002 został wicemistrzem województwa kujawsko-pomorskiego w szachach błyskawicznych.
Aktywność artystyczną rozpoczął w roku 1994, odkąd gra z toruńską grupą Los Angeles Trio. W Stanach Zjednoczonych współpracował ze światowej klasy artystami (Dave Clark, Skipp Hadden, George Zonc), a po powrocie do kraju współtworzył między innymi z Ewą Bem, Lorą Szafran, Urszulą Dudziak i Michałem Urbaniakiem.
W roku 2001 otrzymał Fryderyka w kategorii "Jazzowy Album Roku" za płytę Don't Ask Why - piano solo, a w roku 2002 został laurealtem Grand Prix Jazz "Melomani" jako artsta roku. Prowadzi własną wytwórnię muzyczną, HoBo Records, która poza działalnością wydawniczą zajmuje się promowaniem twórczości muzycznego guru artysty, Jerzego Wasowskiego. 23 czerwca 2013 r. podczas Święta Miasta Torunia, Bogdan Hołownia odsłonił "katarzynkę" ze swoim nazwiskiem w Piernikowej Alei Gwiazd przed Dworem Artusa.