09.09.2017.

OGRÓD DŹWIĘKÓW

Klimatyczny koncert wspaniałej harfistki Anety Salwińskiej, którą gościmy już po raz drugi na Święcie Róży.

Aneta Salwińska

Urodzona w Łodzi, gdzie rozpoczęła swoją muzyczną edukację. W 2011 roku ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie harfy prof. Helgi Storck. Równolegle studiowała także na wydziale Pedagogiki Instrumentalnej w Universität Mozarteum w Salzburgu. Obecnie jest doktorantką w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Koncertuje jako solistka oraz w zespołach kameralnych. Wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak: Międzynarodowy Festiwal Harfowy w Katowicach, Festiwal Dialogu Czterech Kultur, Musica Moderna, The Edinburgh Fringe Festival, Blaue Harfentage w Monachium i in. W jej repertuarze ważne miejsce zajmuje polska muzyka współczesna (wykonania koncertów m.in. K. Meyera i A. Panufnika z towarzyszeniem Śląskiej Orkiestry Kameralnej, czy też Scen T. Bairda nagrywanych z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia). Chętnie poświęca się także pracy pedagogicznej. Pracowała na stanowisku asystenta w klasie harfy Akademii Muzycznej w Katowicach, a obecnie uczy gry na harfie w Zespole Szkół Muzycznych w Łodzi.

Od 2007 roku współtworzy zespół Duo Milonga i wraz z akordeonistą Konradem Salwińskim odnosi sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej (m.in. I nagroda  Międzynarodowego Konkursu World Music Competition w Walii w 2014 r., Grand Prix II Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Harfą 2007, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Słowenii 2009, recital podczas XI Światowego Kongresu Harfowego w Vancouver 2011 oraz liczne koncerty w Polsce, Austrii, Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii). Regularnie koncertuje także w Polsce i Europie z zespołem Colours of tango, którego płyta ukazała się w 2015 roku nakładem wydawnictwa DUX. Grupa została także uhonorowana Certyfikatem Narodowej Akademii Tanga w Buenos Aires.