31.10.2023.

Nieme kino w drodze

Pokaz filmu z muzyką na żywo

NIEME KINO W DRODZE IV
Ideą projektu NIEME KINO W DRODZE IV jest ukazanie klasyków kina niemego, które wzbogacone są o współczesne, muzyczne ilustracje, zaprezentowane na żywo przy akompaniamencie dwóch zespołów – The Washing Machine i Czerwie Band. W tym roku zawitamy do sześciu miejscowości województwa łódzkiego – odwiedzimy Skierniewice, Łowicz, Kutno, Wieruszów, Radomsko i Bełchatów. Przed każdym seansem odbędzie się spotkanie z ekspertem filmowym, który wprowadzi widzów w świat niemego kina oraz przybliży jego historię. Zapraszamy do muzycznej podróży!
Potworne kreacje mile widziane 
Ideą projektu jest ukazanie klasyków kina niemego, które wzbogacone są o współczesne, muzyczne ilustracje, zaprezentowane na żywo. Każdy seans poprzedzony będzie spotkaniem z ekspertem filmowym, który wprowadzi was w świat kina niemego!
NOSFERATU – SYMFONIA GROZY (1922), reż. F. W. Murnau (94 min.)
Początek XIX wieku. Hrabia Orlok, znany jako Nosferatu, jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta, gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy.
Zagra zespół Czerwie Band.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”