18.03.2022.

Muzycznie/Klasycznie/Magicznie

Zapraszamy na nowy cykl: Muzycznie/Klasycznie/Magicznie w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi i ich przyjaciół

Joanna Śmiałkowska – mezzosopran, jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie prof. Katarzyny Nowak – Stańczyk. Swoje umiejętności doskonali podczas różnych warsztatów artystycznych, lekcji m.in. uczestniczyła w kursach wokalnych Marka Rzepki, Olgi Pasiecznik, Dariusza Grabowskiego i Agnieszki Rehlis. W 2016 r. została laureatką pierwszej nagrody w XI Międzynarodowym Konkursie Arii z Oper o Duchu Gór (Rubezahl) w Jeleniej Górze.
Swoją edukacje wokalno - aktorską rozpoczęła stosunkowo późno, gdyż dopiero po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego. Naukę kontynuowała w studium Wokalno – Baletowym w Gliwicach przy Gliwickim Teatrze Muzycznym, otrzymała dyplom Aktora Scen Muzycznych. Już w studium przekonała się, że taniec i dramatyczna gra na deskach teatru pozostaną jej pasją na całe życie, ale to muzyka wokalna, a w szczególności opera stała się jej miłością i w tym kierunku postanowiła dalej się kształcić.
W 2011 r. będąc na drugim roku studiów zadebiutowała na scenie operowej w roli Marceliny w operze Wesele Figara W. A. Mozarta w reżyserii w ramach IV Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy. Następne kreowane partie to m.in: postać La abuela w operze La vida Breve Manuela de Falla, Amastre w operze Xerxes G. F. Heandel, Olga oraz Filipiewna w operze  Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego czy Księżna Czeprano w operze Rigoletto G. Verdiego. W operetce Student Żebrak K. Millockera oprócz zagrania partii Palmatyki pełniła również funkcje asystenta reżysera. W 2020 roku była jednym z głównych realizatorów Narodowego Czytania „Balladyny” Słowackiego z ramienia Teatru Wielkiego w Łodzi. Obecnie pozostaje artystką Teatru Wielkiego w Łodzi, prowadzi działalność koncertową w Polsce oraz w Europie, na co dzień prowadzi również działalność pedagogiczną.
Nikhil Goyal – baryton, urodziłsię i wychował w Indiach, ukończył Akademię Muzyczną
im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest laureatem wielu konkursów międzynarodowych m. in.: Złote Głosy Warszawa czy Vienne en Voix, Vivonne Francja. Koncertuje w Polsce i za granicą (w Europie, Azji) w teatrach i filharmoniach m.in.: Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie Na scenie operowej zadebiutowała w partii Fiorello w operze Cyrulik Sewilski G. Rossini w Teatrze Wielkim w Łodzi, kolejne partie to m.in.: Figaro w operze Wesele Figara W.A. Mozarta w Lyric Opera Studio Weimar, Niemcy. Obecnie jest artystą Teatru Wielkiego w Łodzi.
Wojciech Strzelecki – tenor, śpiewak operowy, rozrywkowy związany z polską sceną operą i operetkową oraz estradą. Wielu widzów może go kojażyć z pierwszej edycji programu
X Factor, czołowa pietnastka, z licznych koncertów odbywających się na terenie województwa łódzkiego, a przede wszystkim z zespołu Pewex, w którym był liderem. Główną sceną artysty jest Teatr Wielki w Łodzi, z którym niezmiennie jest związany od wielu lat.
Michał Krupa – pianista, ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Piotra Banasiaka. Koncertuje jako solista, kameralista oraz akompaniator w Polsce i za granicą (w Europie, Azji). Zajmuje się zarówno muzyką poważną jak i rozrywkową. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych, a swoje umiejętnosci doskonali na kursach pianistycznych pod okiem wybitnych pedagogów, takich jak Wojciech Świtała, Andrzej Jasiński, Anna Malikova i Fumiko Egucchi. Oprócz koncertowania na co dzień prowadzi działalność pedagogiczną.