23.11.2018.

14. Stacja Kutno

Spotkanie promocyjne: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kutnie, ul. Wojska Polzskiego

Perypetie Alicji na Czarytorium

Nagroda LITERATURY NA ŚWIECIE – Nowa twarz – dla Grzegorza Wasowskiego za „Perypetie Alicji na Czarytorium” (pozostali laureaci w tej kategorii: Robert Papieski za przekład książki „Lato w Baden” Leonida Cypkina (wyd. Zeszyty Literackie, Warszawa); Jerzy Radziwiłowicz za przekład dramatów Moliera „Tartuffe”, „Don Juan” i „Mizantrop” (wyd. Znak, Kraków); W jury pod przewodnictwem Jerzego Jarniewicza zasiadali: Anna Górecka, Andrzej Kopacki, Kamil Piwowarski, Piotr Sommer, Andrzej Sosnowski, Marcin Szuster i Anna Wasilewska. Nagrody „Literatury na Świecie” są przyznawane od 1972 r.

Obławantura przez Wążarłacza i Łowybryki wokół Żreka

Zwariowana historia morskich poszukiwań tajemniczego Wążarłacza alias Żreka przez niecodzienną załogę pod wodzą BimBossa vel BossTona, ze słynnego XIX-wiecznego poematu Carroll’a z 1876 roku. Wydawnictwo WASOWSCY w swoim debiucie wydawniczym proponuje ową historię w odkrywczych przekładach: bardzo wiernym Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego (już historycznym, bo z II połowy lat 70-tych XX wieku) oraz niewiernym Grzegorza Wasowskiego (2004). Książka może zachwycić wielbicieli szarad słownych i zabaw językowych oraz miłośników humoru sytuacyjnego i absurdu wszechobecnego.
W "Łowybrykach" znalazły się oryginalne i intrygujące ilustracje Henry‘ego Holiday’a, zaś na potrzeby "Obławantury" powstały barwno-zwariowane ilustracje Dominika Jasińskiego, odpowiedzialnego także za przykuwającą oko okładkę.