12.07.2019.

VI Festiwal Świat Muzyki Muzyka Świata

Koncert w ramach VI Festiwalu Świat Muzyki Muzyka Świata

Od kilku lat serce Patrycji całkowicie zajęło flamenco. Regularnie kształci się podczas kilkumiesięcznych pobytów w Andaluzji oraz w Polsce u Mateo El Gallito oraz Marty Dębskiej. Swoich hiszpańskich mistrzów wybiera starannie od Escuela de Arte Flamenco Manuel Betanzos z sevillskiej Triana po Centro de Baile Flamenco Patricia Ibañez ze słonecznego Jerez de la Frontera. Pobierała lekcje u 24 hiszpańskich nauczycieli. Wśród nich znaleźli się tacy znakomici artyści jak: Fuensanta La Moneta, Rafael Campallo, La Lupi, Belen Maya, Patricia Guerrero, Andres Penia, Ursula Rosaria Moreno, Alicia Marquez.

Konsekwentnie poszukuje własnego stylu osadzonego pomiędzy puro flamenco, wywodzącego się z tradycji andaluzyjskich bario a flamenco nuevo. Jest tancerką świadomą swojego ruchu, która poprzez taniec chce podzielić się emocjami i swoją filozofią życia.

Naszą ambicją jest aby podczas koncertów, które organizujemy, każdego z widzów zapoznać z wielowymiarowością tej wspaniałej, aczkolwiek dość skomplikowanej kultury. Muzyka, taniec, śpiew i szeroko pojęta estetyka flamenco może być idealnym dopełnieniem różnego rodzaju spotkań zarówno biznesowych jak i towarzyskich. Organizujemy zarówno pełnowymiarowe koncerty sceniczne jak i kameralne pokazy tak charakterystyczne i naturalne dla flamenco.

Zespół w składzie:
Patrycja Licha – tancerka, choreograf.
Jarosław Czajczyński – gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco.
Filip Swinarski – gitarzysta flamenco. Akompaniator. Cajonista i palmero.
Michał Izydorczyk - gitarzysta.