24.10.2021.

Stacja Kutno 2021-Przystanek II

Stacja Kutno 2021 - Przystanek II
Kierownik muzyczny Bogdan Hołownia
 

Przygoda z tą płytą zaczęła się tutaj, na Stacji Kutno. Jako laureat nagrody Rodziny Przyborów (z 2017 roku) Piotr Zubek, miłośnik twórczości Jeremiego Przybory, postanowił zrealizować nagrania odkrywanego wtedy kompozytora piosenek do tekstów Mistrza Przybory. Po wielu poszukiwaniach – własnych, z rodziną, po konsultacjach z Fundacją Wasowskich, narodził się repertuar. Pomysł zyskał admiratora i aranżera w osobie Bogdana Hołowni. Wraz ze znakomitymi muzykami pod Jego wodzą piosenki zostały nagrane w Studiu Nagraniowym PR im. Jerzego Wasowskiego, a sam wokalista zdobywał szlify jako producent muzyczny. Fundacja Wasowskich podjęła się wydania płyty. Więcej o pracy nad zawartością CD wokalista opowiada w książeczce. Nad całością graficznie czuwała Katarzyna Czapska.

Piotr Zubek śpiewa od dziecka. Instytucjonalnie wiedzę muzyczną zdobywa w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Kształci się też na Uniwersytecie Warszawskim. Koncert premierowy „Mojej wycinanki” odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej i był transmitowany przez RDC, w przededniu  35 rocznicy śmierci Jerzego Wasowskiego. Nowe wykonania kompozycji Mistrza były najpiękniejszym hołdem złożonym przez młodego wokalistę.
Akademia Muzyczna Programu Trzeciego Polskiego Radia przyznała Piotrowi Zubkowi Mateusza 2019 w kategorii „Muzyka jazzowa – debiut” za: „nieprzeciętny talent wokalny, wyjątkową umiejętność połączenia młodości i artystycznej świeżości z tradycją oraz odkrywanie swingu dla kolejnych pokoleń na płycie „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego”.
Przed Państwem debiutancka płyta Piotra Zubka: „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego”. Z radością przedstawiamy ją w miejscu narodzin.