12.10.2017.

Filmy z serca Polski, godz. 18.00, Wejściówki

"Movies from the Heart of Poland" ("Filmy z serca Polski") to pierwsze przedsięwzięcie promujące w Polsce kino z Torunia, Bydgoszczy i całego regionu kujawsko-pomorskiego

TOFIFEST Filmy z Serca Polski #2

Punk, Miłość, Kosmos! Czyli „Filmy z Serca Polski #2” nachodzą. Historia nastoletniego poety, który został punkiem by zdobyć kobietę, wybuch supernowej i polski superbohater w konwencji znanej z „Sin City”. Plus reżyserskie wersje klipów Organka, raperów Małpy i Bisza, neofolkowców z Pchełek i szaleńców z Wyrębu Lasu. To filmy jakie zobaczycie na pokazie przygotowanym przez Festiwal Filmowy Tofifest.

TOFIFEST przyjeżdża do naszego miasta z najnowszą edycją projektu „Filmy z Serca Polski”. Nie możesz jej przegapić, bo większości z tych filmów nie obejrzysz ani w sieci, ani na VOD.

125 minut dobrego kina

Krótkometrażowe fabuły, animacje i teledyski składają się na program przeglądu. Fabuły to: „Supernova” Andrzeja Cichockiego (nagrody na Sci-On Film Festival Nevada i Platinum Remi na Houston Worldfest), „Kojot” Jędrzeja Bączyka (Nagroda Główna Srebrny Lajkonik na Krakowskim FF, III nagroda na festiwalu Dwa Brzegi, Grand Prix Festival Tous Courts) oraz nowatorski film w konwencji animadoc - „Portrety wojenne: Bronisław Hellwig” w reżyserii Tomasza Matuszczaka (w tej konwencji zrealizowano „sin City”).

Animacje to filmy Karoliny Specht „Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek” (nagrody festiwali "Fest Anca" na Słowacji, "Łodzią po Wiśle", OFAFA w Krakowie) i „Nie trać głowy” (Europejska Nagroda Filmowa w sekcji Animacja, Annecy IFF, Animateka Int. Animation Festival, Mecal Pro Barcelona) oraz impresja Marcina Sautera „Rodnik” (wyróżnienie specjalne Tofifest 2015). Ale to nie wszystko! Jest jeszcze muzyka.

Od Organka do hip-hopu

Zobaczycie też wersje reżyserskie sześciu klipów. Święcące triumfy „Missisipi w ogniu” grupy Organek, „Potlacz”, czyli autorski projekt lidera Pustek i rapera Bisza, „Miksują dziewki” neofolkowych Pchełek oraz punkowy „Rozpruwacz” grupy Wyrąb Lasu. Są też dwa klipy hip-hopowe: bydgoskiego składu Bisz & B.O.K - „Prometeusz” oraz „Sekrety” warszawsko – toruńskiego melanżu The Returners & Małpa.

Partnerami przeglądu są: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, firma producencka Shipsboy, PWSFTviT w Łodzi. Organizatorem jest Fundacja Biuro Kultury z Torunia (organizator MFF Tofifest).

 

Program przeglądu

 1. reż. Andrzej Cichocki, fabularny, 29 min.
 2. „Kojot” reż. Jędrzej Bączyk, fabularny, komedia, 30 min.
 3. „Portrety wojenne: Bronisław Hellwig”, reż. Tomasz Matuszczak, dokument fabularyzowany w konwencji „animadoc”, wojenny, 29 min.
 4. „Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek”, realizacja Karolina Specht, animacja, 4 min.
 5. „Nie trać głowy”, realizacja Karolina Specht , animacja, 4 min.
 6. , reż. Marcin Sauter, impresja filmowa, 5 min.
 7. „Missisipi w ogniu” Organek, teledysk, 4’50
 8. Radex & Bisz, teledysk, 3’40
 9. „Miksują dziewki” Pchełki, teledysk, 2’00
 10. „Rozpruwacz” Wyrąb Lasu, teledysk, 2’50
 11. „Prometeusz” Bisz & B.O.K, teledysk, 4’50
 12. The Returners & Małpa, teledysk, 3’50